DSC_7590

Однойменний український академічний фольклорно-етнографічний ансамбль виступив із прем’єрною програмою на сцені національного театру опери та балету імені Соломії Крушельницької

«Ансамбль «Калина» – це справжній феєрверк жанрового симбіозу – народної музики, хорового співу та хореографії, – наголосив художній керівник Львівської опери Василь Вовкун. – Я давно знайомий і з колективом, і з його керівником Валерієм Дебелим. Не перестаю дивуватися постійним його пошуком. У творчому доробку ансамблю – програми, які презентують фольклор багатьох регіонів України від західних земель до центральних та східних регіонів України, обряди календарного та сімейного циклів».

Львівський глядач пересвідчився, що колектив має власний почерк. На відміну від більшості ансамблів, де ставку роблять на техніку виконання, довершеність, так би мовити, канонів танцю, Валерій Дебелий дає змогу своїм вихованцям постійно експериментувати, виказувати власний погляд.

А ще впадали у вічі прекрасні концертні костюми, досконало мальовничі, чіткі за своєю музично-хореографічною формою сценічні картини, в яких народний танець, спів та інструментальна музика поєднуються із сучасною лексикою, прикрашають скарбницю сучасної української культури. Особливого колориту додають чоловічий гурт «Козацькі забави» та ансамбль солістів «Благовість», котрі в складі «Калини» заграли особливими барвами.

«Калина» – лауреат багатьох міжнародних та всеукраїнських конкурсів та фестивалів, – розповідає заслужений діяч мистецтв України Валерій Дебелий. – З приємністю згадую, що нам аплодували глядачі Іспанії, Голландії, Бельгії, Німеччини, Китаю, Кореї, Індонезії, Чилі, Єгипту, Ізраїлю, Італії та багатьох інших країн світу. Але цей тур особливо хвилюючий. По-перше, ми виступили з прем’єрною програмою саме у Львові. Знаю, що глядач тут особливий. Котрий розуміється на високому мистецтві. По-друге, в нас заплановані незвичні виступити, так би мовити, «у польових умовах» – перед курсантами сухопутної академії та перед військовиками, які проходять міжнародні навчання на Яворівському полігоні. Багато з них завтра може стати в стрій українських військ, які боронять незалежність держави на східних рубежах…Це накладає особливу відповідальність».

DSC_7417

DSC_7502

DSC_7591

DSC_7603

Вікторія Ганущак