kalynaУкраїнський фольклорно-етнографічний ансамбль “Калина” був створений у 1981 році. fb2-logo

Метою Ансамблю була популяризація та відтворення традиційних обрядів, збереження музичної, вокальної та хореографічної та хореографічної спадщини української народної культури.

На конкурсній основі до роботи у ансамблі “Калина” були запрошені талановиті виконавці різних жанрів – здебільшого випускники вищих та середніх спеціальних учбових закладів.

З травня 1981 року почався репетиційний період над концертною програмою “Золоте перевесло”, яка презентувала обряди календарного та сімейного циклів: “Весняний”, “Обжинки”, “Весілля”, “Різдво”. Ця програма була насичена цікавими, подекуди рідкісними самобутніми музичними та вокальними матеріалами, вперше введеними у концертний обіг Ансамблем “Калина”.

Друга програма колективу була створена на основі музичного фольклору етнографічних районів “Полісся”. Поліські обрядові дійства, непересічний музичний співочий колорит в поєднанні з хореографічними перлинами поліського краю дозволили постановникові програми Рафаїлу Малиновському створити яскраву виставу.

В подальшому колектив працював над освоєнням фольклорного простору багатьох регіонів України – від Західних земель – гуцульські, лемківські та буковинські мотиви стали основою постановок багатьох танцювальних композицій Валерія Дебелого до центральних та східних регіонів України – гопак, “козацькі забави” тощо прикрашали програму ансамблю “Калина”.

Колектив Ансамблю “ Калина” гастролює по Україні та за її межами. Мистецьку майстерність виконавців було відзначено неодноразово на численних конкурсах – “Молоді голоси”, Харків, 1981, Гран-прі , Корея, 1995, Франція, Нант, 1992, лауреат Міжнародного фестивалю «Ніч на Івана-Купала» в м. Круклянки, Польща, 2006р., гастролі у Іспанії, Чилі, Єгипті, Голландії, Німеччині, Італії, Білорусії, Росії, Грузії, Ізраїлю, тощо.

Ансамбль “Калина” – це справжній феєрверк жанрового симбіозу : музики, танцю, співу, живопису. Досконало мальовничі, чіткі за своєю музично-хореографічною формою сценічні картини, в яких народний танець поєднується з сучасною лексикою прикрашають скарбницю української сьогоденної культури.

Сьогодні « Калина» об’єднує в собі різні напрямки музичної творчості, опікується спільним квітучим деревом, де квіти і плоди різні, а корені спільні. Академічну гілку цього спільного дерева презентує ансамбль солістів «Благовість» , естрадно-популярну – гурт «Козацькі забави».

В пошуках творчої єдності народились вистави – у 2001 р. – ярмаркове дійство «Боричів тік», у 2004 р. – фольк-шоу-опера-гопак «Карась та Султан», у 2005 р. – народна драма «Чарівниця», у 2006 р. – балет-фольк-містерія «Обранець сонця», в 2007 р. – народний мюзикл «Колода», в 2008 р. – опера «На Русалчин Великдень», в 2009 року – програма «Козацька вольниця»

У 2004 р. колективові Ансамблю «Калина» було присвоєно високе звання «Академічний».

Нині колектив очолюють відомі фахівці – головний диригент – Олексій Рибак.

Керівник частини музичної – Народний артист України Андрій Верес.

Художній керівник Ансамблю “Калина” – заслужений артист України Геннадій Андрющенко.