IMG_1231ЧОЛОВІЧИЙ ГУРТ „КОЗАЦЬКІ ЗАБАВИ”

KOZATSKI ZABAVYfb2-logo

У режимі нового дихання і творчих пошуків чоловічий гурт „Козацькі забави” перебуває вже 25 років. Змінювався склад учасників, репертуар, географія гастрольної діяльності, з’явилися псевдодвійники, які намагалися збити з пантелику довірливу публіку, але…

Музикантів, яких до козацького гурту зібрав нині народний артист України Андрій Верес, журитися не личить, бо пережили вони за цей час багато. Пережили, але не згубили своє творче обличчя та переконання. Вони – „Козацькі забави” – знають про нас та наші біди все, і намагаються розважити „багатостраждальних українців та Україну”. Наскільки їм це вдається, можна судити з того, що їх чекали і чекають не лише в будь якому нашому селі чи місті, куди вони їдуть піднімати дух населення, а й у зарубіжжі, як у далекому, так і близькому. Гастрольні маршрути ансамблю це майже всі континенти планети. Їм аплодували глядачі Англії, Шотландії, Німеччини, Польщі, Венесуели, Колумбії, Перу, Ізраїлю, Угорщини, Китаю, Південної Кореї та багатьох інших країн. Лауреати найпрестижніших музичних фестивалів, як в Україні так і за кордоном, вони мають непересічну здатність творити свій репертуар, прислуховуючись до потреб сьогодення та ритмів української дійсності. До репертуару ввійшли і народні пісні, які не втратили здатністості дивувати. Імпровізація-козир цих митців, що робить їх творчість оригінальною, неповторною і духовно міцною. Концертні виступи чоловічого гурту „Козацькі забави” – це дотепні, яскраві вистави, що відтворюють актуальні проблеми життя, викликаючи подвійне сприйняття. З одного боку – це типові історичні образи нашого минулого – саме такими були музики Запорозької Січі, з іншого ж – це наші сучасники з добре знайомою психологією, поглядами на дійсність, іронічні та саркастичні. „Козацькі забави” здатні відчути настрій публіки, підібрати до неї ключі, тому майже завжди глядач перетворюється ще й на безпосереднього учасника дійства, що відбувається на сцені. Отож, без перебільшення, їх люблять діти і дорослі, багаті та бідні, бо вони дарують їм найдорожче – запал своєї душі і козацький дух.

Бренд „Козацькі забави” став елітною маркою сучасної української історії. Вони – неповторне явище у бутті сучасної української культури, бо спроможні творити стильні та модні проекти.

В кожному творчому колективі є душа колективу. А в „Козацьких забавах” душа в душу вживаються всі , кому дорогий цей колектив. Тому вони стали душею української нації з усіма її парадоксами.

Кажуть, що сміх рятує людство, а посмішка людини достовірно визначає її суть та властивості характеру. Реклама „Козацьких забав” – це посмішка здорової людини, якій є що подарувати людям.

Можна було б детально і цікаво розповісти про кожного з виконавців, адже, Андрій Верес, Ігор Ратушний, Михайло Нагорний, Віктор Тетеря, Валерій Павловський, Олексій Коломоєць та Олег Клименко – постаті непересічні. Секрет їх успіху у тому, що вони одне ціле, колектив, джерелом живлення якого є сила духу.

Леся Cамійленко

Газета «Дзеркало тижня»